Obdarowywać swoją mamę można zawsze, niezależnie od tego, czy jest do tego okazja, czy nie ma. Drobne upominki mogą wywołać ogromny uśmiech na jej twarzy, dlatego warto czasem sprezentować jej coś wyjątkowego. W tym celu świetnie sprawdzą się książki, które mogą dotyczyć przeróżnych tematów i na pewno każda mama będzie zadowolona z takiego prezentu. Jaką książkę warto kupić jako upominek – książka dla mamy?

Jaką książkę wybrać dla swojej mamy?

Nie ma jednej książki, która spodobałaby się każdej mamie. Przed wyborem warto zastanowić się, co mama lubi robić najbardziej, co ją interesuje, co czyta lub o czym chciałaby się dowiedzieć. Na prezent świetnie sprawdzają się przeróżne pozycje – zarówno te fabularne, jak i poradniki czy reportaże. Dla każdej matki, która lubi poszerzać swoją wiedzę o świecie, to właśnie reportaże mogą być wyborem idealnym. Tu warto sięgnąć na przykład po:

– “Beze mnie jesteś nikim” Jacek Hołub 
– “Podziemie. Największy zamach w Tokio” Haruki Murakami
– “Wymazana granica” Tomacz Grzywaczewski
– “To jest wasz kraj, to jest mój kraj” Woody Guthrie
– “Witajcie w rezerwacie” David Treuer
– “Borderline. Dwanaście podróży do Birmy” Grzegorz Stern

Choć wiele z nich opowiada o rzeczach trudnych i smutnych, to mogą być naprawdę ciekawą lekturą, która otwiera oczy na zupełnie inny świat.

Prezent dla mamy

Książki dla mamy to mogą być także książki z ciekawą fabułą. Tu można wybierać z różnych gatunków w zależności od tego, co mama lubi najbardziej. Najpopularniejsze są zazwyczaj romanse, książki obyczajowe i kryminały, a w każdej z tych kategorii można znaleźć coś wyjątkowego. Jeśli chodzi o historie z wątkiem romantycznym, to warto sięgnąć po nieśmiertelną klasykę, czyli “Rozważna i romantyczna” Jane Austen. Ciekawymi książkami obyczajowymi, które mogą niesamowicie wciągnąć, są “Narzeczona nazisty” Barbary Wysoczańskiej i “Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron. Z kryminałów na prezent dobrze sprawdzą się “Anioły i demony” Dana Browna i “Listy zza grobu” Remigiusza Mroza.