Co kupić naszej mamie? Jaki prezent spodoba się jej najbardziej? Bezpieczną i uniwersalną opcją jest zakup książki. Jednak i z tym produktem wiążą się pewne trudności. Otóż przed wyborem danej pozycji, powinniśmy upewnić się, co właściwie nasza rodzicielka lubi czytać. Jaki gatunek jest jej ulubionym? Jakie tematy ją najbardziej interesują? Którzy autorzy fascynują? Sprawdźmy, jakie książki dla mamy okażą się najlepszym i w pełni trafionym wyborem.

Dopasowane lektury

Dużym zainteresowaniem cieszą się poradniki dotyczące kobiecości oraz poszukiwania siebie. Lista książek tego typu jest jednak tak długa, że łatwo nam przyjdzie się w niej pogubić. Warto też zaznaczyć, że sporo poradników tego typu nie prezentuje najlepszej jakości, tak więc będziemy musieli poświęcić czas, aby znaleźć pośród tych złych, te dobre. Jedną z ciekawszych i bardziej uniwersalnych lektur tego typu jest książka psycholożki społecznej Natalii de Barbaro, która nosi tytuł Czuła przewodniczka. To autobiograficzna opowieść o tym, co w naszym życiu jest najważniejsze i jak do tego dojść, nie robiąc innym krzywdy. Autorka stworzyła swoisty poradnik, w którym jednak umieszcza wiele historii ze swojego życia. Te świadczyć mają o tym, jak inni wpływają na postrzeganie przez nas siebie.

Nie tylko poradniki

Choć książki poradnikowe są zdecydowanie interesującym,  bo całkiem bezpiecznym wyborem, warto zwrócić uwagę i na inne pozycje. Twoja mama lubi spędzać czas wolny z dobrym kryminałem w ręku? Sprawdź, jakie książki kryminalne cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Dopytaj też o ulubionego autora lub autorkę twojej rodzicielki i na podstawie tego, o czym dany autor pisze, wybierz podobną książkę. Alternatywą do kryminałów są spokojne powieści obyczajowe lub trzymające w napięciu sagi rodzinne. Nie kieruj się jednak wyłącznie listą aktualnych bestsellerów, a zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy dana książka wpisuje się w gusta twojej mamy.