montaż anteny satelitarnej, montaż anten satelitarnych monitoring, alarm, telewizja cyfrowa, telewizja satelitarna, regulacja anteny, dvb-t
Lubię to

Monitoring, CCTV

 

Czynne od poniedziałku - piątku od 8:30 -16:30

KONTAKT

Dział monitoringu

tel. 792-337-816

e-mail: raflex@raflex.com.pl

 

Za pomocą systemu telewizji dozorowej posiadasz pełną wizyjną kontrolę nad Twoim obiektem i jednocześnie osiągasz dodatkowe korzyści wynikające z możliwość zapobiegania stratom poprzez rejestrację wszelkich nieprawidłowości i podjęte działania prewencyjne. Projektowane przez nas systemy telewizji dozorowej dają możliwość integracji z systemami kontroli dostępu, systemami alarmowymi, systemami p/poż, oferując tym samym wszechstronność zastosowań. Wzajemna integracja pozwala np.: na obserwację pracowników, szybką weryfikację alarmów generowanych przez system alarmowy czy rejestrację osób wchodzących na chroniony obszar, co w znacznym stopniu ułatwia identyfikację sprawców ewentualnych szkód

Właściwa konfiguracja z odpowiednimi zabezpieczeniami daje możliwość aktualnego podglądu systemu, przeglądaniu archiwów przez internet oraz GPRS. Dzięki temu można sprawdzić w każdej chwili co dzieje się na terenie monitorowanego obiektu.

 

Przykładowy zestaw do monitoringu:

 - cyfrowy rejestrator

bcs

- kamery wewnętrzne lub zewnętrzne w zależności od zapotrzebowania

  

 

  • obiektywy do kamer
  • dyski twarde do zapisu video
  • zasilacze do kamer
  • obudowy do kamer
  • transformatory, skrętki, wtyki

 

CCTV – czyli telewizja przemysłowa

 

CCTV – kamery – monitoring CCTV (ang. closed-circuit television) to określenie telewizji przemysłowej , czyli systemu przekazywania obrazu (bardzo rzadko w połączeniu z dźwiękiem) w obrębie monitorowanych pomieszczeń. Jest to zamknięty system dający mozliwość monitorowania potencjalnie niepokojących zachowań w obrębie chronionej strefy. Sygnał udostępniany jest ściśle określonym osobom (włąścicielowi posesji, ochronie budynku itp). Systemy takie w dzisiejszych czasach spotykamy na codzień w hipermarketach, firmach, na ulicach miast – wszędzie. Nie ma przeciwskazań do montowania monitoringu w pomieszczeniach zamkniętych, otwartych, na zewnętrznych śćianach budynków gdzie temperatura spada poniżej zera. Obecnie dostępny sprzęt pozwala na skonfigurowanie systemu, który będzie pracował w każdych warunkach atmosferycznych zarówno w dzień jak i w nocy.

 Monioring video – dla kogo?

Bezpieczeństwo dla każdego jest wartością najwyższą. W firmach, gdzie bezpieczeństwo przechowywania danych oraz wymuszenie właściwej postawy pracowników wymaga tego typu zabezpieczeń monitoring oraz systemy kontroli przepływu pracowników wewnątrz zakładu stałay się już normą. Coraz więcej mniejszych przedsiębiorstw inwestuje w tego typu zabezpieczenia przekonując się, że inwestycja zwraca się wielokrotnie w bardzo krótkim czasie.

Bezpieczeny dom – spokojny sen

Jednak ważną grupę odbiorców stanowią również klienci indywidualni, którzy nierzadko montują systemy monitoringu w domach mieszkalnych. Połączone z odpowiednim systemem alarmowym pozwalają spokojnie wyjechać na wakacje i nie obawiać się o swój dobytek. Przecież we własnym domu musimy czuć się bepiecznie.

Monitoring to nie tylko kamera

Najprostszy zestaw do monitoringu, który można samemu zamontować w domu zawierać musi:

CCTV – kamery – monitoring

kamera cctv czyli nasze okno na świat. Dobór odpowiedniej kamery ma bardzo duże znaczenie. W zależności od obszaru jaki monitorujemy parametry obiektywu (głównie ogniskową) oraz czułości obiektywu dobieramy zawsze indywidualnie dla każdej kamery i obiektu (obszaru) monitorowanego (np. monitorując niewielki obszar ale dość dokładnie i z dużej odległości wybieramy obiektyw z dużą ogniskową w celu ustawienia maksymalnie ostrego zbliżenia na dany obszar). Oprócz obiektywu każda kamera wykorzystywana w telewuizji dozorowej posiadać musi wbudowany przetwornik obrazu. Przetwornik taki przetwarza obraz obiektu na sygnał elektryczny. Jakość wykonania przetwornika i technologia w jakiej pracuje jest podstawą do osiągnięcia dobrej jakości obrazu.

CCTV – rejestrator dvr – monitoring

rejestrator obrazu czyli serce systemu. Kamera jest tylko elementem podglądającym interesujący nas obiekt. Za zarządzanie kamerą (całą siecią kamer) odpowiada rejestrator, czyli jednoska którą programujemy zgodnie z naszymi wytycznymi. Tutaj możemy ustalać harmonogram nagrywania (np. rejestrowanie w określonych godzinach, w momencie wykrycia ruchu przez kamere w monitorowanym obszarze lub non stop 24h/dobę), jakość zapisywanego obrazu, definiujemy różnego rodzaju zdarzenia alarmowe, ustalamy dostęp do podglądu materiału na żywo, on-line, eksportu materiałów archiwalnych, stref martwych monitoringu i wielu innych. Wybór rejestratora jest ściśle powiązany z ilością obsługiwanych kanałów (ilością kamer jakie możemy podłączyć do jednego rejestratora). Maksymalnie jesteśmy w stanie podłączyć 16 niezależnych kamer do jednego rejestratora i skonfigurować dla każdej z nich indywidualny harmonogram nagrywania.

zasilanie awaryjne czyli podtrzymanie systemu w przypadku braku zasilania głównego. Jest to teoretycznie opcjonalny element systemu, jednak silnie zalecany przez naszych techników. W przypadku wtargnięcia intruza i odcięcia dopływu prądu do posesji system bez zasilania awaryjnego staje się bezużyteczny. Podtrzymanie (chociaż kilkudziesięcio minutowe) daje nam pewność iż system spełni swoją funkcje w należyty sposób.

Pod osłoną nocy – kamery dualne

To co jest niewidzialne dla ludzkiego oka niekoniecznie musi być niewidzialne dla kamery. Kamery dualne dzienno-nocne potrafią rejestrować obraz w półmroku lub nawet w całkowitej ciemności. Zaciemnione pomieszczenie czy wieczorna szarówka na ulicy nie będzie stanowić już ochrony dla poencjalnego intruza. Kemery takie możemy podzielić na dwa rodzaje:

CCTV – kamery – monitoring – z promiennikami ir

z promiennikami IR czyli z diodami świecącymi światłem podczerwonym niewidzialnym dla ludzkiego oka, a jednocześnie doskonale oświetlającym monitorowany obiekt. Kamera taka potrafi oświetlić oddalony nawet o 100m obiekt będc praktyznie niewidoczną dla intruza. W nocy kamery dualne pracują w trybie monochromatycznym rejestrując obraz w odcieniach szarości.

bez promienników IR czyli nie posiadające własnego źródła oświetlania. Kamery takie posiadają z reguły bardzo czułą matrycę rzędu tysięcznych części Lux-a i bardzo dobrze radzą sobie z rejestrowaniem obrazu w półmroku.  CCTV – kamery – monitoring – bez promienników ir Jednak w całkowitej ciemności nie są w stanie pracować – potrzebują choćby niewielkiego doświetlenia z niezależnego źródła (lampa,reflektor,itp). Kamery dualne samoczynnie przełączają się w tryb nocny, w momencie wykrycia zbyt małego natężenia światła (tzn. gdy w pokoju zgasimy światło, kamera automatycznie przełączy się w tryb nocny i będzie rejestrować obraz monochromatyczny).

Wybór rodzaju kamery często jest podyktowany warunkami technicznymi monitorowanego obiektu (np. nie możemy użyć kamery z promiennikiem IR do monitorowania obiektu znajdującego się za szybą – np. za oknem – gdyż światło podczerone odbija się od szyby tak samo jak światło zwykłe i zaślepi obiektyw kamery).

 

 

Schematy monitoringu:

 

 

monitoring cctv telewizja przemysłowa

 

Koszt montażu:
Dla każdego budynku oferta jest przygotowywana indywidualnie. Na ostateczną cenę ma wpływ liczba kamer, cena użytych materiałów oraz sposób prowadzenia okablowania.

 

WYCENA GRATIS !!!